Airtable: tabulky, které pomůžou řídit vaši firmu

Airtable je nástroj, který vám s pomocí tabulek umožní vytvářet systém, které využijete pro řízení firmy nebo organizaci čehokoliv. Postavte si firemní CRM, databázi zaměstnanců, objednávkový systém, přehled financí nebo nástroj pro řízení procesů. 

Co byste měli vědět o Airtablu?

Vytvářejte vztahy mezi tabulkami

Airtable můžete využívat jako běžnou tabulku, ale ten největší přínos nastává až ve chvíli, kdy mezi sebou propojíte více tabulek – např. tabulka firem je propojená s tabulkou kontaktů a projektů.

Pracuje s datovými typy

Běžné tabulky mají problém s konzistencí dat – místo čísla zadá do sloupce někdo text, e-maily nejsou korektní a míchají se různé formáty datumů. Airtable tohle řeší – u každého sloupce v tabulce určíte, jak mají data vypadat. A díky tomu bude váš systém méně náchylný na chyby.

Propojíte ho s dalšími nástroji

Pracuji jen s nástroji, které mají dobré aplikační rozhraní (API), protože je důležité, aby bylo možné nástroj propojit s dalšími. A Airtable je v tomhle jednička – navíc se někdy využívá i jako databáze pro jednoduché weby.

Nabízí verzi zdarma

Airtable můžete využívat zdarma téměř bez omezení. Základní funkcionalita je vždy zdarma a limity přichází až s množstvím informací nebo aplikací, které chcete u vašich tabulek využívat.

Poradím, jak využít Airtable k řízení firmy

Když se otevřela první betaverze Airtablu, byl jsem na seznamu. Tenkrát jsem ale neviděl praktické využití. Od doby, co je možné propojovat tabulky mezi sebou, využívat široký seznam funkcí a mnoho datových typů, nedám na Airtable dopustit. Pomůžu vám využít jeho potenciál.

Konzultace k využití Airtablu

Máte otázky týkající se Airtablu a metoda pokus-omyl není pro vás? Pomůžu vám dostat se k odpovědím rychleji. Co nejčastěji řeším?

  • K čemu všemu můžu Airtable využít a jaké to má výhody a nevýhody?
  • Jak v Airtablu vytvořit firemní informační systém?
  • Jak funguje propojení tabulek?
  • Jak využít Airtable jako databázi pro automatizace?
  • Jak převést data ze současného systému?

Máte zájem o konzultaci? Napište mi!

Odkaz směřuje na web Workflow.ooo.

Školení práce s Airtablem

Pomůžu vám pochopit, jak Airtable funguje.  Zaměřuju se na dobrou praxi, ukazuji příklady, dávám prostor pro otázky i testování. Během školení řešíme např.:

  • Základy práce s Airtable.
  • Datové typy a proč jsou důležité.
  • Vytváření vztahů mezi tabulkami, dohledávání dat a rollupy.
  • Funkce (vzorce, výpočty, práce s termíny apod.) v tabulkách.
  • Příklady využití Airtablu.

Odkaz směřuje na web Workflow.ooo.

Chcete, abych pro vás pracoval?

Všechny svoje aktivity postupně převádím pod značku Workflow.ooo, kde se věnujeme procesům, efektivní spolupráci, digitálním nástrojům a automatizacím pro malé a střední firmy. Přehled všech služeb najdete na stránce Služby. Tam také můžete služby poptat.

Pokud raději telefonujete, můžete mi zavolat na 724 666 236. Pokud se stane, že vám to nezvednu, pravděpodobně mám klientský workshop, školení, nebo běhám někde s dětmi venku. Při první možné příležitosti vám ale zavolám zpět.

Chcete naopak spolupracovat na našich projektech? Koukněte sem. Šikovných lidí nikdy není dost!