Novinky na blogu (5.4.2010)

5. 4. 2010 | Blog | Žádné komentáře

Každé dítě se musí vychovávat. Eikasia.cz se z projektu, který „pouze“ reflektoval mou potřebu vypsat se, stal mým plnohodnotným dítětem. Budu ho i nadále hýčkat, rozvíjet jeho schopnosti, jak pohybové, tak duševní.

Moje posedlost být užitečným a zábavným mě donutila přidat občas se vyskytující typ článku, který poznáte  podle podobného nadpisu: Novinky na blogu (datum publikování). Název to není příliš originální, nicméně je významově nosný.

Změny již zaznamenané

Od 27. února jste mohli sledovat postupný přesun na novou magazínovou WP šablonu. Změny dělám dost často impulzivně a přiznávám, není to úplně profesionální. Ale co, profesionální grafik ani webdesigner taky nejsem. Poznáte to na rozpadlém layoutu v prohlížečích Internet Explorer (pracuji na tom).

Kromě této výraznější a viditelné změny jsou na blogu další novinky. Doufám, že je oceníte:

Zdroje

Zdroje jsou informační zdroje. To, co čtu, kde hledám informace a částečně i inspiraci. Nově jsem přidal „Sociální média„. Vzhledem k jejich vývoji jsem je vyčlenil z online reklamy, je to přehlednější.

Tato sekce je o získávání informací. Sekce Získávání dat bude o volně dostupných nástrojích (většinou internetových), které vám odkryjí informace, o kterých si můžete myslet, že dostupné nejsou. Sekce je aktualizována,  nové zdroje stále přibývají. O nových přidaných zdrojích se dozvíte nejspíš jen na Twitteru nebo Facebook stránce. Nebo tak, že sekci navštívíte.

Volba tématu a práce s ním

Napsat článek, který přečte hodně lidí, není složité. Jdu dál a z článku dělám téma. Každý týden jedno téma. Není nutně dáno, že půjde o jeden nebo dva články, princip je trochu jiný.

Ke každému článku se pokusím přidat další relevantní informace z relevantních zdrojů. Tyto články a názory třetích stran se k vám dostanou přes Facebook nebo Twitter. Nemáte účet ani v jedné z těchto sítí? Navštěvujte pravidelně blog. Aktuální příspěvky z Facebooku a Twitteru naleznete v postranní liště.

Budete-li chtít, můžete se připojit do diskuze, která probíhá jak tady na blogu, tak na Facebooku. Není-li téma vytvořeno, vytvořte ho. Vrátím vám to. Na Twitteru je možné všechny články související s týdenním tématem najít pod hashtagem: #honzapav_tema. Tento hashtag můžete pomocí aplikací jako Tweetdeck nebo Hootsuite monitorovat, případně jej vyhledat pomocí vyhledávání na Twitteru.

Multichannel aneb zasíťování blogu

Chtěl bych, abyste mohli obsah blogu konzumovat všemi dostupnými možnostmi. Kdekoliv. Toho se týká první změna. Eikasia.cz je blog optimalizovaný pro zobrazení ve většině prohlížečů mobilních zařízení (kdyby se vyskytl problém, napište).

V sekci O blogu, na stránce Jak používat blog, si můžete přečíst o dalších možnostech, jak je možné získávat informace z blogu. Novinkou jsou také možnosti sdílení pomocí služby Facebook Connect.

Feedback k blogu

Chybí-li vám tady něco, napište mi. Uvidíme, co se dá dělat. Tenhle blog už není jenom pro mě. Blog sám o sobě nemá žádnou váhu ani vlastnosti, které z něj udělaly právě to nezávislé a bůhvíjaké ještě médium. To děláte vy, čtenáři.

Vyjádřete se v diskuzi přímo na Facebooku či Twitteru (můžete uvést hashtag #honzapav_cz), nebo mi napište email. Jsem člověk, odpovím vám.

Nakonec…

Co se týká funkcionality, budu rozvíjet její kvalitativní stránku. Přemýšlím o propojení s Twitterem. To by umožnilo snadnější publikování vašich komentářů na Twitter. Facebook Connect  již funguje, nicméně jej moc čtenářů nevyužívá. V nejbližší době  pak uvažuji už jen o pár kosmetických změnách.

Díky.

Honza Páv

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..