EC=MC: Každá společnost je mediální společnost

16. 8. 2010 | Marketing a reklama | Žádné komentáře

Pokud máte zaměstnance nebo prodáváte svoje produkty a služby, podle teorie Toma Foremskiho už jste mediální společností. Teorie říká, že každá společnost je mediální společnost. Měli byste získat mediální knowhow a používat profesionální postupy. Poznejte tedy svoje publikum, komunikujte s ním, nechte ho vyjádřit se a splňte podmínky moderní společnosti. Stačilo.

Mediální společnosti: Firmy by si měly pořídit megafon

Web everycompanyisamediacompany.com (EC=MC) sice dává argumenty, proč by měla firma se svými zákazníky komunikovat, ale to bohužel nestačí. Všichni s nimi chceme mít dobrý vztah, chceme, aby nám rozuměli a měli se kde zeptat. Komunikace je v podstatě nevyhnutelná, což je zjevně podstatou celé teorie.

Teorie popisuje změny, které postihují komunikaci skrze nová média obecně – například obousměrnost komunikace nebo fragmentaci publika. V zásadě nepřináší nic nového než, že je třeba pochopit technologické i funkční principy nových médií.

Pracujete s více kanály, kde je možné získat zpětnou vazbu. Pracujete s více publiky a každé z nich sleduje jiné cíle, zajímají je jiné informace a mají jiné problémy – všechny potřeby musíte uspokojit.

Co si z toho odnese podnikatel, který nová média nezná?

Celá teorie působí až nadšeně: měl bys začít komunikovat (= vytvoř si blog a Facebook stránku) a pracuj s médii jako profík (=začni číst mashable a přečti pár článku od Briana Solise). Teorie nemluví o dvou situacích, kdy za a) nemáte co nebo nepotřebujete nic říct a za b) to pro vás není efektivní.

Pokud nemáte co říct, těžko budete uměle vytvářet potřebu. Pokud ten důvod opravdu nemáte, na komunikaci je to stejně poznat. A co když si všechny ty kanály založíte a zjistíte, že z toho nic nemáte? Co když ani nejste schopni spočítat, jestli to pro vás efektivní je. Komunikace totiž nejsou prodeje a spočítat efekt a návratnost investice je o něco složitější.

Maximální aplikace teorie za každé situace asi nebude úplným ternem. Stejně jako když nějakou část zanedbáte – ať už z neznalosti nebo efektivity – určitě nezkrachujete. Pokud se vám ale podaří do tohoto vlaku nastoupit, můžete alespoň na nějaký čas získat konkurenční výhodu. Nezapomeňte ale, co je podstatou vašeho byznysu.

Odebírejte newsletter

Sbírám zajímavé tipy na zefektivnění práce s digitálními nástroji, točím videa a píšu články.

Souhlas se zpracováním osobních údajů(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..