Nové tlačítko pro FourSquare?

13. 1. 2012 | Internet a sociální média | 2 komentáře(ů)

Určitě znáte ten pocit, že když jdete ven, ale vlastně nemáte žádný plán. Kouknete na FourSquare a vidíte, kde se pohybují vaši přátelé. No jo, ale přisedněte si ke známému do hospody, když zrovna čeká na slečnu na prvním rande nebo slaví babiččiny padesátiny. A nebo k někomu, kdo vlastně neměl chuť se s někým potkat. Setkali jste se s tím?

Řešení je jednoduché – můžete okomentovat čekin, napsat nebo zavolat, ale jak už to chodí, ne každý z vašich FourSquare kontaktů je doopravdy dobrý přítel, který vás vezme pod křídla kdykoliv. A navíc je tu aspekt vtírání se. Nikdo se nerad vtírá.

A třeba by se to dalo vyřešit nějakou další volbou při čekování se – kromě textu a sdílení byste mohli zatrhnout, zda jste otevřeni příchozím, nebo naopak. Trochu mi to připomíná seznamky, které se jakoby nevyvíjí a přitom by měly kam.

Nevím, zda by se pak neobjevily rozšířené možnosti jako „otevřený/a na jednu noc“ nebo „jen nepracovní diskuze“, ale mít možnost jednoduše sdílet svůj stav je vlastně něco banálního.

Konvergenci online a offline světa budeme muset brát v úvahu. Jakmile začne boj o offline, sociální sítě se budou muset změnit, aby doopravdy reflektovali, jakým směrem jde vývoj.

A jaké by bylo základní nastavení?

foursquare-playerplease-odznak

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

2 Komentáře

  1. Honza Páv

    Už nejsem tak naivní, abych si myslel, že vymyslim něco novýho :) ale o tomhle jsem ještě neslyšel. Díky za tip!

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..