Až budete mít všechny odznáčky

1. 6. 2010 | Internet a sociální média | 3 komentáře(ů)

Dovolím si reagovat na dnešní článek Patricka Zandla s názvem Oldschoolistova perspektiva Foursquare zpoza stolku Vypáleného koťátka, respektive jednu jeho část. Článek nabízí zajímavý pohled do duše oldschoolera, který se nemusí vždy bavit novinkami jako foursquare.

Patrick představil zajímavou komparaci starého a nového světa internetu, narazil jsem ale na jednu otázku, kterou už jsem slyšel víckrát. Nejen na Lupě. O čem je Foursquare a jeho body a odznáčky?

[img credits: media.tumblr.com]

Zajímavé odhalení: Foursquare není hra. Dennis Crowley vás tahá za nos. 4SQ je hra do určité míry. Odznáčky a body slouží jako motivační, herní faktor, který vám pomůže projít úvodním obdobím používání služby.

Určitě jste si už taky říkali, co bude, až získáte všechny známé odznáčky. Čekat na ty neznámé. To je blbost. Budete Foursquare dál používat. Pod jednou podmínkou.

Foursquare je momentálně služba na nic. Má časté výpadky, malou penetraci, málo zajímavých nabídek pro uživatele. Její největší problém je ale nedostatek interaktivity. Absence komentářů, fotek, videí a dalších propojení.

Foursquare je malé dítě a bude chvíli trvat než zdokonalí všechny dovednosti. Já bych mu věřil. Narozdíl od Gowally, která je postavena na hře a setkávání se na rozhraní mezi online a offline světem, bude Foursquare užitečný. Pochází totiž z dobré rodiny: social networking a location-based služby.

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

3 Komentáře

 1. Michal Berg

  Já tomu moc nerozumím, 4SQ je sice TEĎ k ničemu, ale bude užitečný, až přidá funkce, které ta Gowalla už má – přičemž ta ale užitečná nebude?

  Mnohem více naopak věřím Gowalle, příjde mi, že se kolem ní vytvořila mnohem atraktivnější komunita a ten prvek hry je v souboji Gowalla vs. 4SQ v tuhle chvíli naprosto převažujícím. Takže když někde jsem, těším se na check-in na Gowallu, protože tam třeba něco zajímavého virtuálního najdu, u 4SQ už na to víceméně kašlu, protože stejně jako Patrick Zandl nevidím důvod, proč jej použávat.

  Odpovědět
 2. Honza Páv

  Michale, není to o funkcích, ale o záměru. Pokud se Gowalla stylizuje do podoby hry a 4SQ do polohy užitečné služby, ovlivní to i jejich budoucí vývoj. Asi začnu pátrat, proč ty funkce 4SQ zatím nemá.

  Ad komunita: pokud tyhle funkce 4SQ nemá, není komunitotvorné :)

  Pokud jde o prvek hry, můžu s tebou naprosto souhlasit. Ve 4SQ jde pouze o motivaci, která slouží k výuce práce se službou. A o tom je i můj článek. Rozdíly mezi 4SQ a Gowallou si nechám na chvíli, kdy svůj LBS krám otevře Facebook.

  Díky za komentář!

  Odpovědět
 3. Eliška Hutníková

  Gowallu jsem teď testovala o víkendu během muzejní noci na půjčeném Androidu. Nevím, možná to chce ještě delší čas, ale nenadchla mě. A to jsem našla nějakou krabici sladkostí nebo tak něco:o) Jasně, Foursquare má výpadky. A nemá komentáře a fotky. Podobně jako Twitter vs Facebook – někomu tohle omezení vadí, někomu jinému vyhovuje. Twitter je krásně jednoduchej, na Facebooku můžete všechno.

  Co si říct, že existujou lidi, kteří prostě inklinují k hraní si s Gowallou, a jiní, kteří berou Foursquare už teď jako nástroj? Kterej podle mě umožňuje kupu věcí – http://www.neconoveho.cz/odpovedi-na-vsechny-otazky-o-foursquare/

  A ještě k tomu hernímu prvku, kterej ve Foursquare taky je: Někdo z mých přátel to popsal tak, že jsou tu sběrači, kteří prostě běhají venku a sbírají předměty a místa na Gowalle. A pak lovci, kteří na Foursquare bojujou o mayorship a badges.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..