Najdete i sami sebe?

7. 5. 2008 | Internet a sociální média | Žádné komentáře

Google spustil v ČR další službu – Google Mapy. Plně lokalizované do českého jazyka, s databází českých firem a českých podniků. Zatím jde jen o Betaverzi, ale fungují. Google pro tento slavný den uspořádal „seminář“ pro vývojáře, odborníky z IT, bloggery a další příznivce vzájemně propojených bedniček. Na semináři bylo názorně ukázáno, co Google Mapy dokážou a myslím, že jsou opravdu přínosem.

google_maps

Google je v první řadě vyhledavačem (jaké zjištění). Důvodem pro vznik Map je obohacení výsledků vyhledávání o geografický rozměr. Co dalšího kromě klasického vyhledávání umí? Umí velmi úspěšně naplánovat cestu, včetně možných odboček. Stačí trasu, vygenerovanou vyhledáváním, myší v jednotlivých bodech přetáhnout a víte i jak se změnila vzdálenost a čas, který na cestě budete muset strávit. Umí vyhledávat firmy, restaurace, hotely, golfová hřiště a to včetně recenzí, fotek, uživatelského obsahu a webových stránek bez toho, abyste museli ze stránky odejít. Budete-li s obsahem nespokojeni, vytvořte si vlastní mapu oblíbených míst (a přihlašte ji do soutěže). Můžete vkládat komentáře, fotografie, videa z youtube. Tuto mapu si, stejně jako každou jinou, můžete vložit na svoje webové stránky a zefektivnit tak například informace o pobočkách vaší firmy. Můžete ji sdílet, vytvářet s kolegy.

Z pohledu uživatele jde o zajímavý projekt, který se mnohdy dá účelně využít. Otázkou je, do jaké míry je český internetový uživatel schopen přejít na jiný produkt. Jste zvyklí používat Mapy.cz nebo jiné zaběhlé? Jste-li začátečník nebo mírně pokročilý uživatel, spíše radši zůstanete u toho, na co jste zvyklý, s čím umíte zacházet. To je první překážka, kterou bude muset Google překonat.

Z pohledu firem a dalších podobných subjektů jde o další zajímavou možnost, jak zdarma prezentovat své služby. Základní obsah dodal Googlu Mediatel, vydavatel Zlatých stránek, a další, ale pokud svoji firmu nenajdete, můžete ji přidat. Společně s Google Maps máte již mnoho základních způsobů, jak svoji společnost zviditelnit.

Jedním za zajímavých přínosů je i mobilní verze Google Maps. Je dostupná pro všechny Smartphony, Black Berry, Windows Mobile a mobilní telefony se Symbianem a ke stažení je i jako Java aplikace. To je více než vhodné, jelikož ne každý z nás si pečlivě plánuje cestu předem a pak už zůstává jedinou možností mobilní telefon. Vychytávkou pak je „skoro přesné“ určení polohy přes sít BTS. Třeba se vám jednou povede najít sebe sama. Tolik lidí se již o to snažilo, hledali ve své mysli, v duši, v těle. Měli najet na Mapy Google.

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..