5 zpráv, které by vás neměly minout: Srpen 2010

1. 9. 2010 | Internet a sociální média | Žádné komentáře

Rozhodně neplánuju, abyste četli o české nejzneužívanější online celebritě Ivetě Bartošové nebo o tom, že má TO2 konečně svojí doménu. Gratuluji, konečně mám zase pocit, že tohle místo pro život za něco stojí. Svět se vrátil do správných kolejí.

1. Google Wave is Dead

Když tenkrát (tos byl ještě mladý, chlapče) přišel Wave, stejně jako každý správný blogger jsem sháněl pozvánku. Chtěl jsem to hrozně zkusit. Pak přišla: nový šikovný a chytrý nástroj stál přede mnou. Od začátku jsem věděl, co bych s ním dělal – ideální nástroj na brainstorming. Ať už to tak bylo, nebo nebylo, nebylo hlavně s kým brainstormovat. A to je pak každý lepší nástroj nuda v Brně. Odpočívej v pokoji.

Více na ReadWriteWeb a všude jinde.

2. Chci prachy, napíšu zákon. Unikla pracovní verze novely autorského zákona

Asi by se slušelo psát o tom, jaký je to je průšvih, když uniknou informace. Julian Assange o tom ví své – půjdou po vás. Ale průšvih je tady jinde. Ač jej neznám přesně, autorský zákon je něco, co se mě denně dotýká (v práci, při psaní, …). Jo, vlastně se dotýká nás všech. Pokud si tohle neuvědomíme, možná se jednoho dne probudíme do světa, který bude omezený víc než celá tahle novela. Nebuďte omezení a přečtěte si to, zjistěte i jinde, jestli piráti jenom neplaší a pak mi dejte vědět.

Ověřte na PiratskeNoviny.cz.

3. Twitter spustí oficiální tlačítko pro sdílení

Hurá, moje implementační alter ego zaplesalo. Neváhal jsem a během chvíle bylo tlačítko na blogu. Je to fakt dead-easy. Takže pokud používáte Twitter, můžete si ho vyzkoušet, klikněte si. Mnozí tohle psali už kdysi – když “testovali” AdSense – tohle je legální, tak šup.

Víc již tradičně na Mashable.

4. Facebook představil svůj LBS produkt

Facebook ovládl Místa, ale jenom ve Státech. Ty české si pořád drží FourSquare. Horší je, co se v USA s příchodem Places změnilo – nic. Přišla vlna jednoduchého a pro neznalé poutavého prázdného obsahu týkající se soukromé a nic. Ano, soukromí – kolikrát si říkám, že by stačilo udělat web, tam napsat “MYSLI” a na ten odkazovat. Geolokační revoluce se zatím nekoná, ale není všem dnům konec. Já fandím Dennisovi (spoluzakladatel FourSquare) a proto jsem fanouškem stránky FourSquare Czech (ale já vás nenutím).

Více v článku, který už jste doufám četli.

5. Projekt PPF našeadresa.cz končí

Hyperlokální zpravodajství končí? Konec jedné pěkné etapy, kdy si každý mohl psát do “novin”. Ono to možná vzbudí zájem lidí, budou koukat, co se děje kolem. Každý by se mohl stát žurnalistou, každý na Facebooku potřebuje fan page a pěknou aplikaci a každý se může stát bloggerem – začněte psát, co se děje kolem vás. PPF k tomu nepotřebujete. Konec Naší Adresy je neúspěchem modelu hyperlokálního zpravodajství made by PPF, ne aktuálního trendu, kde se lokální staví do roviny zájmu ke globálnímu (a mezi tím prázdno).

Téma si přibližte na Lupě.

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..