iPhone 4 a Vodafone: Jak se taky dělá buzz?

31. 8. 2010 | Marketing a reklama | 4 komentáře(ů)

Možná si budete myslet, že už jsem paranoidní, ale nemyslím to úplně vážně. V Čechách se začal prodávat iPhone 4 a prvním místem, kde byl k dostání, byl eshop Vodafone. Ten nám pod náporem 5.000 registrovaných maniaků přestal fungovat (alespoň tak jsem to pochopil z článku na iHnedu).

Apple iPhone 4 v eshopu Vodafone

[img src=jablickar.cz]

Neříkejte mi, že s tím nikdo nepočítal. Že to nikdo netušil. Kdyby jsme byli první zemí, kde se nový iPhone 4 začal prodávat, tak to pochopím. Kdybychom nevěděli, jak je to s novými produkty od Apple, tak to pochopím.

Skoro mi to přijde jako trik. Necháme si spadnout eshop – jsme totiž první a zájem bude veliký. Na prodejích se to neprojeví, lidi to nenaštve – je to přece pochopitelné pro velký zájem. Ten se ještě zvětší a hlavně, hlavně se o tom bude psát:

Lidi tohle opravdu nenaštve, vždyť iPhone 4 (sic se ztrátami) odolává i problému se špatným příjmem signálu (antennagate). Co si o tom myslíte?

Apple iPhone 4: Diskuze na webu Jablickar.cz

Diskuze na webu Jablickar.cz

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

4 Komentáře

 1. Jan Zdarsa

  Apple odolava problemu se signalem, protoze se tyka malo lidi. iPhone 4 ma napr. v CR mnohem lepsi signal nez predchozi model.. #realnazkusenost

  Odpovědět
  • Honza Páv

   Dyť řikám, že se ho lidé budou zastávat :) Dneska kolem oběda už si na něj taky sáhnu, tak uvidím. Docela se těšim, i když si ho neodnesu. Díky za comment!

 2. Jan Zdarsa

  Nejde tak o to, ze se ho lide budou zastavat. Cely antennagate problem byl zbytecne nafoukly.. Nyni mam nejen signal hned pri prijezdu do stanice metra (vicemene jiz na konci tunelu), ale ten signal je i silny – a to nejen podle carek, ale i podle „rychlosti“ GPRS..

  Odpovědět
  • Honza Páv

   Co se týká reálné podstaty anntenagate, nikdo neříká, že je postavená na velkém problému – ale je to gate a ten s sebou vždycky nesl zájem širšího publika, často lidí, kterých se to ani nedotýkalo.

   Já mám třeba Blackberry a už se mi povedlo telefonovat skoro mezi zastávkami, s internetem už je to horší. Na druhou stranu, a je to možná paranoia, se mi taky zdá, že když ho držim nějakym zppůsobem, je signál horší.

   A tohle jsem i někde četl – je to problém všech telefonů, některých více některých méně. ale těžko soudit, které PR oddělení tohle vypustilo.

   Za celou kauzou je vidět jakási účelovost: iPhone je přenosný zaříízení a skvěle se s ním připojuje k internetu. Ok, poškodíme ho tám, kde to bude bolet – v jeho často přehlížené základní funkci a to je telefonování. U Blackberry je to zase bezpečnost a obrovský množství informací, které může uniknout. Dává to smysl? :)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..