Opět Facebook: Sdílejte, ale beze mě

18. 2. 2009 | Internet a sociální média | Žádné komentáře

Když jsem onehdá psal nejenom o tom, jak jsou Terms Of Use sociální sítě Facebook minimálně kontroverzní, měl jsem je načtené jentak narychlo a soustředil jsem se jenom na hlavní body, na které si blogosféra stěžuje (vím, neprofesionální). Tento týden se na internetu objevilo přinejmenším tisíce zpráv o změnách TOU na Facebooku (například Mashable.com, ale přečtěte si sami). Inu vrátil jsem se k TOU a současně pročítání souvisejících článků. A narazil jsem na něco, minimálně pro mě, nepřijatelného. Jakmile si totiž na vašem blogísku (podobném tomu mému), umístíte ikonku s logem Facebooku, která pomůže vašim čtenářům sdílet Váš kontent, dáváte všechny „obvyklá“ práva k nakládání s článkem i Facebooku:

Zpět, kupředu ani krok

Zpět, kupředu ani krok

„By including a Share Link, Online Content Provider automatically grants, and represents and warrants that it has the right to grant, to the Company an irrevocable, perpetual, non-exclusive, transferable, fully paid, worldwide license (with the right to sublicense) to use the Share Service in order to link to, use, copy, publish, stream, publicly perform, publicly display, reformat, translate, excerpt (in whole or in part), summarize, and distribute the content, links and other materials of any kind residing on any web pages on which Online Content Provider places the Share Link.“ (Terms of use / Facebook)

[ad#square]

A proto tuto ikonku ruším, i když si nemyslím, že by Facebook na obsahu Eikasia.cz zbohatl. Ty principy…

K tématu se samozřejmě rozjela veliká diskuze, nejzajímavější je asi srovnání přístupů různých sociálních sítí k autorskému obsahu.

Aktualizace:

Nicméně podle Mashable.com Facebook náhle otáčí a vrací se zpět k původním Podmínkám používání. Jenom jestli to neni kačena..

Odebírejte newsletter

Sbírám zajímavé tipy na zefektivnění práce s digitálními nástroji, točím videa a píšu články.

Souhlas se zpracováním osobních údajů(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..