Chatroulette: Seriózní služba nebo nechutný hype?

24. 3. 2010 | Internet a sociální média | 5 komentáře(ů)

Během tohoto a minulého týdne jsem zaznamenal větší nárůst slova Chatroulette v nadpisech téměř všech internetových médiích. Máme tu trend. A s docela silným nárůstem. O co jde? Chatroulette je tzv. random video chat service. Videochat rozhodně není nic nového, skype funguje už pěknou řádku let. Podstatné je slovo „random“. Jak Chatroulette funguje?

Google Trends: Chatroulette

V prohlížeči si otevřete stránku http://chatroulette.com. Pokud máte vedle sebe děti, pošlete je třeba do kina na horor. Ten je poškodí míň. Povolte webkameru a klikněte na „Start Game“. Vlevo dole se uvidíte, vlevo nahoře uvidíte vašeho chat partnera, nebo alespoň nějakou jeho část.

Chatroulette - demografie uživatelů

Ptal jsem se lidí, zda službu vyzkoušeli. Ti, kteří již zkušenost mají, říkají, že služba nemá úplně praktické využití. Prostě se s ní dá (ne)slušně zabít čas. Nemůžete navázat kontakt s konkrétním člověkem, nevytváříte svůj social graph. Chatroullette není sociální síť. Naopak.

Společnost comScore provedla výzkum uživatelů a jejich demografické struktury. Graf, který zobrazuje index využívání dle věkové kategorií a pohlaví dokazuje, že jde o trend hlavně u mužů ve věkové kategorii 18-24 let. Podle comScore je celkový podíl uživatelů v této věkové kategorii 45%.

chatroulette-demografie

Tohle samozřejmě není překvapivé. A upřímně ani tolik zábavné. Casey Neistat si udělal výzkum svůj. O moc zábavnější a lépe popisující o čem Chatroulette je a koho tam potkáte. Ne vždycky to musí být úplně příjemné a i z vlastní extrémně krátké zkušenosti musím říct, že byste se měli připravit opravdu na všechno.

Co si budeme vyprávět, téma je to zajímavé. Chytají se toho všechny média. Téměř jakýkoliv nový projekt je pro absolutním trendem a všichni jej musí komentovat. Nemám ve zvyku ztrácet čas. Mě tahle služba určitě neoslovila. Upřímně, ani její praktické využití si představit nedovedu. Prostě další zbytečný trend.

Nezdá se vám, že je na můj styl v článku poněkud málo textu? Nevypovídá to o něčem?

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

5 Komentáře

  1. vašek

    to je hnus tam se jenom masturbuje

    Odpovědět
    • Honza Páv

      super, česká verze nám opravdu chyběla :))) čtenáře upozorňuji, že je to na vlastní nebezpečí :)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..