Cenzura na Digg: Proč nemá Facebook tlačítko nelíbí se mi

13. 8. 2010 | Internet a sociální média | Žádné komentáře

Cenzura na internetu je diskutované téma – často se mluví hlavně o poskytovatelech připojení, blacklistech a dětské pornografii. Jak se nedávno přesvědčili i lidé z linkovací služby Digg, cenzura může vypadat i jinak. Nelíbí se vám články třeba v Respektu? Kdybychom u nás měli Digg, měli byste šanci názory Respektu pohřbít.

Říkají si Digg Patriots a během jedné až tří hodiny jsou schopni pohřbít 90% článků, které se objeví na Diggu. Liberální články pohřbít, ty konzervativní na homepage. S cenzurou teď ale mají utrum.

Digg je služba, která umožňuje uživatelům hodnotit obsah internetu v podobě odkazů na stránky vložené do služby. Uživatelé mají možnost odkaz “diggnout” (nahoru) nebo pohřít (bury). Můžete tak číst to, co je pro většinu internetu zajímavé. V nové verzi, kterou Digg připravuje dostane hodnocení druhý rozměr – hodnocení získá na relevantnosti díky sociální síti, kterou si na diggu vytvoříte.

Digg: Tlačítko Bury

Digg je založený na uživatelském hodnocení – pozitivním a negativním. A právě ta negativní stránka je zajímavá. Neobjevuje se úplně často. Pokud chcete uživatelské hodnocení kvality (zajímavosti) článků, měla by stačit ta možnost pozitivního hodnocení. Tak jak to dělá Facebook.

Není třeba tohle ten důvod, proč neexistuje tlačítko “nelíbí se mi”? Dobrý obsah je vidět a ten špatný, ten je prostě vidět míň. Pokud byste chtěli použít podobnou metodu – museli byste aktivně „olajkovat“ neuvěřitelný množství obsahu.

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..