5 zpráv, které by vás neměly minout: Březen 2011

4. 4. 2011 | Internet a sociální média | Žádné komentáře

Teda nevím, jak se jevil březen vám, ale já měl docela problém pobrat všechny ty novinky. Mám vždycky trochu strach, když vybírám 5 zpráv. Měly by to být ty nejdůležitější pro český trh nebo pro rozvoj inovativních řešení? V těch březnových jde opět o sociální sítě a geolokaci. Podléhám hypu? Nebo prostě odkoupení zbylé půlky Streamu Seznamem a spolupráce Mladé Fronty a Lagardére nejsou až tak podstatné?

Google představil +1, první krok k socializaci Google prostoru

Už dlouho se diskutuje o tom, zda se Google ponoří do vod sociálních sítí. Asi už vás to stejně jako mě nebaví sledovat, ale teď už se doopravdy něco děje. Další “like” tlačítko je nyní obohaceno o vliv na výsledky vyhledávání. Zatím můžete přidávat pouze výsledky vyhledávání na Google.com, ale časem se přidají i stránky a další. Já předpokládám, že hlavně místa (Maps, Places, Hotpot, Latitude) budou tím zásadním.

Podívejte, jak to funguje na oficiálním Google blogu.

Nové FourSquare dává hře konečně smysl

FourSquare vypustilo svoji třetí verzi, která přinesla hodně novinek. Vynechám-li nové způsoby, jak předběhnout pár přátel v leaderboardu a podobné ozdoby, nejdůležitější novinkou je tzv. recommendation engine. Tedy motor, který spaluje minulost vaši a vašich přátel, reference míst od ostatních uživatelů, typy míst (venues) a další informace, aby jste se dozvěděli, kdeže to mají nejrychlejší Wifi a zároveň nejkratší Ristretto za dvacku. Určitě doporučuji vyzkoušet, já zatím nemohu učinit závěr.

O všech novinkách si přečtěte na blogu FourSquare

Facebook Places konečně v ČR. Super.

Tak nějak v tichosti došlo k celosvětovému spuštění Facebook Places, tedy geolokační služby, která vám umožňuje sdílet s přáteli vaši aktuální polohu. Aneb tak nějak by se “to” dalo definovat. Asi jste si toho ani nevšimli, protože s výjimkou některých early adopterů se nikdo “nečekuje” (tedy také nesdílí svou polohu). A co jsem slyšel, nikdo se neplánuje vzdát FourSquare výměnou za třikrát větší síť “přátel”.

Mnohem zajímavější by mohlo být spuštění Otázek (FB Questions), které někteří oznamovali. Ale protože mě nefungují, určitě se to nestalo.

O Places psali ty z těch internetů

Facebook vylepšuje svůj systém komentářů

Co se mi ale na Facebooku zalíbilo, jsou nové komentáře. Opět bych mohl hovořit o velkém množství novinek, ale to si můžete přečíst. Důležitá je hlavně synchronizace komentářů v sociálních pluginech – pokud web využívá komentáře od FB, můžete vložit komentář, který se poté zobrazí na Facebooku. To není nic nového. Pokud ale někdo na Facebooku na váš komentář reaguje, objeví se to i na stránce. A to je super. Za zmínku stojí také nové možnosti označování uživatelů (i stránek) v komentářích.

Nové komentáře popsali na Mashable

Color: Sdílení fotek s lidmi, které neznáte

Jak by vypadala síť, která by reflektovala způsob, jakým udržujete kontakty s přáteli v reálném světě? Facebook a další vám umožňují udržovat tyto vztahy velmi jednoduše – vztahy jsou to ale spíše povrchní. Color není jen aplikace na sdílení fotek. Je to aplikce, kde vidíte fotky ostatních lidí, aniž byste je označili jako své přátelé. Sociální síť je totiž spíše krátkodobá, flexibilní a hlavně závislá na vaší poloze.

Když jsem si to poprvé otevřel, nebylo s tím moc co dělat. Pak ale řeknete dvoum lidem z práce. Ti řeknou dalším a rázem je svět o něco barevnější.

O Color a velké investici, která je zatím pohání, psal ReadWriteWeb

Která z březnových 5 zpráv je podle vás nejdůležitější? (a nezapomeňte na novinku na konci – Mixtape)


Březnový Mixtape

Božský iPad 2 je mezi námi. Kdo z nás to má? Mall.cz a AdMerx spolu vyprodají elektronické výlohyGoogle představil OnePass. Další snadný způsob, jak utrácet prachy. Seznam koupil druhou polovinu Streamu. A dál? Dál přidal Seznam Tip a Centrum, aby nebylo pozadu Amplion. Ale prý je to všechno úplně jiné. Facebook znovuspustil Otázky, nebo spíš názory. V Praze otestují internet v tramvaji, Londýn jej bude mít příští rok v metru. Už jste viděli nový Blogger? Braťia už mají Groupon. Warner Bros půjčí film na FacebookuZoot už roztoužil 100 tisíc lidí. Zastaví se? Lagardere spolupracuje s Mladou Frontou. Tým TV Prima s přehledem porazil kvalitou TV NovaKellner prodal Time Warneru svůj podíl v CME, která vlastní Novu. Bezplatné Metro rozšiřuje distribuci v Plzni. Rajče představilo iPhone aplikaci. Chybí vám tu něco?

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..