Londýn: Co se mi líbilo?

10. 10. 2011 | Cestování | Žádné komentáře

Asi před třemi týdne jsem se pustil do crowdsourcingu a ze svých kontaktů jsem vyždímal relativně dost zajímavých tipů. Přidám tedy i svoje tipy na to, co je pěkné v Londýně vidět (a první neznamená nejdůležitější, protože je to hospoda).

The John Snow Pub

Určitě tam zajděte, protože tam mají jiné i pivo, než jinde v okolí. Prý je to nějaký jejich pivovar, ale nevim, jestli to nebyly žvásty pro turisty. Je to v Soho, pivo je dobré a o poznání levnější než standardní Guiness (který já rád).

Science Museum

Možná si říkáte, co tam uvidíte jiného, než u nás v Praze. No, možná je tam toho o něco víc, nicméně si v horním patře můžete na všechno sáhnout a vyzkoušet, jak fungují některé fyzické zákony. Je to super hlavně pro děti.

Jinak určitě doporučuju vesmír, který stál za to, i když mě nijak moc nebaví, a pak první differenční stroje Charlese Babbage – takový předchůdci počítačů. A je tam i x dalších zajímavých strojů.

Royal Observatory – Greenwich Park

Říká se, že kopec v Greenwich parku je jedním z mála výhledů na Londýn. A ten kopec vlastně není moc velký. Ale výhled to je. Můžete navštívit i Royal Observatory, ale já tam nebyl.

Greenwich Market

Skoro až přehlédnutelný trh ve čtvrti Greenwich. Pokud byste ho měli navštívit, tak kvůli jídlu – nebudete si moct vybrat, a kvůli atmošce. Ale pokud do Greenwiche nepojedete, vystačíte si s jiným trhem. Dejte si Smokey Sausage.

Kousek od Marketu je taky loď Cutty Sark – stojí za to vidět, teď je ale v rekonstrukci.

Borough Market

Je naprosto pohodová náhrada (asi je i lepší), pokud se vám nechce táhnout do Greenwiche. Super atmosféra, trochu jako farmářské trhy, ale živější. Neodcházejte bez Quiche a vůbec ochutnejte, co můžete.

Tate Modern

Tenhle tip zazněl snad od každého – určitě tam najdete spoustu zajímavých děl a zážitek je i samotný prostor. Protože jsem magor, zasekl jsem se v gift shopu u knížek o komunikaci a designu. Intelektuálové, klidně mě proklejte :).

Camden

Camden prý místňáci nemají rádi, turisti jo. Mě se to moc líbilo. Spousta lidí, spousta jídla – indie, čína, mexiko, thajsko, … Trhy byly úžasný, skoro by vás nenapadlo, co se všechno dá prodat. Doporučuju tedy zajít a zakusit atmošku + prostory marketu.

London

Pokud půjdete z Camdenu k večeru, pokračujte dál od Metra směrem do centra do hospody The Blues Kitchen.

Cyberdog

Na tenhle obchod jsem narazil spíš náhodou – je taky v Camdenu. Pokud jste ten typ člověka, který nepije kafe z ničeho kromě hrnku s Pacmanem a nosí trička, která svítí a blikají do rytmu šílený elektrohudby, je to pro vás. Pokud tohle nemusíte, běžte se aspoň na ty exoty (bez urážky, jakože to je exotický) podívat.

Já sem Londýn v podstatě nikdy neměl rád. Numero uno byl New York, ale pokud bych měl přemýšlet nad nějakou destinací, kam se třeba na rok posunout, vybral bych si dneska Londýn. Možná to je proto, že jsem schytal velmi luxusní počasí. Možná je to kvůli tomu, že to město má taky svojí atmosféru.

A ještě jedna poznámka – jezte u lokálů, tedy anglánů (těch je málo), indů, číňanů, turků atp. Je to fakt něco úplně jinýho, než u nás.

Polohy všech míst najdete ve Foursquare listu.

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..