Berlín je hnusnej

24. 3. 2010 | Cestování | Žádné komentáře

Nevím proč, ale už nějakou dobu jsem se chtěl podívat do Berlína. A všichni mě od toho odrazovali. „Co tam? Dyť je to jenom šedivý město, paneláky a nuda?“.

Media_httphonzapavczb_wwdmh

Vždycky mám argumenty, o který se můžu opřít. Teď ale ne. Berlín měl pro mě vždycky takovou speciální zvláštní atmosféru. Je strašně těžký ji popsat. Berlín je kosmopolitní město, kde se střetává moderní design, moderní architektura a na druhý straně starý hnusný nádraží, posprejovaný baráky s rozbitýma oknama a šedivými paneláky. To ale má atmosféru. A je to zážitek, který stojí za to.

Pojedete-li do Berlína, určitě zkoukněte památky. Nevím proč, ale dělají to všichni. Budete-li shánět ubytko, opravdu nemůžu doporučit nic jinýho, než Michelberger Hotel. Záleží, kdy si booknete pokoj, ale cena za dvoulůžkáč „with sexiness“ vyjde na 60 až 70 éček na noc, cena je po slevě za PR článek na zábavnym blogu :).

Media_httphonzapavczb_gbavc

O tomhle hotelu psali už taky na design magu (je tam víc fotek). Máte-li rádi neformální atmosféru a moderní interiér s vybroušenými detaily, vaše oko se na vás zlobit nebude. Hotel je ideální pro „pěkný“ víkend pro dva.

Až pojedete do berlína, nebojte se, že byste měli hlad. Fastfoody s kari klobásdama tam maj přímo ve vestibulu metra. To je teprve nevšední zážitek, na to, že u nás v ČR tam nemůžeme mít ani odpadkový koše. Jinak v tý zemi normálně funguje BurgerKing.

Na závěr mám ještě pár užitečnejch tipů:

1) Naučte se německy, i přes kosmopolitní charakter města vám nebudou rozumnět
2) Trénujte orientaci v mapách hromadný dopravy, nejlépe v maďarských (=rozumněj vytvořené maďary)
3) Nekupujte si zbytečně drahý jízdenky na U ani S bahn. Měla by stát něco kolem 1.30 €, ne 2.40 €
4) Ve starbucks si dávejte pozor, jaký bonbóny si kupujete, maj tam i jný než u nás a jsou hnusný (i když.. při dlouhé cestě zpátky si zvyknete)
5) Neptejte se místních, co to mají po městě za divný trubky, nepochopí vás – je to potrubní pošta
6) Sežeňte si mapu, tady se můžete podívat na naší:


View Larger Map

A na závěr to hlavní, vemte si náhradní boty. Počítejte, že se dost nachodíte a otlačený nohy v malých botách po dni a půl chůze natékají. Přeji pěkný trip!

 

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..