Rozchod a kontraproduktivní snaha

6. 1. 2009 | Blog | Žádné komentáře

Nechci v tomhle článku nic vyprávět ani popisovat, jak probíhal nějaký z mých či vašich rozchodům. Jenom jsem si na základě této situace uvědomil jednu myšlenku. Proč se lidé v těchto situacích, v situacích, kdy nechtějí přijít o něco či někoho důležitého, chovají kontraproduktivně? Logické je (mělo by být), že se budu snažit situaci urovnat a nebudu si hrát na hrdinu. A když, jo..? Tak „hrdinou“ zůstanu do konce..

Lidé ale často volí jiný přístup. Tváří se jako kdyby byli nad věcí a všechno je v poho. Dokud sami nepřijdou na to, že jim něco chybí. A opět bych čekal komunikaci „na úrovni“. Nemyslím, že bych měl jít a odprosit či uhánět či dolézat. Získat někoho tím, že se budu chovat jako zakomplexovaný tur domácí a budu házet špínu na všechno, čím jsem nějakou dobu žil, se snad ještě nikomu nepodařilo. Možná by to takhle mohlo fungovat v byznyse, ale ne ve vztahu dvou lidí.

(hledáte-li v textu nějakou souvislost s reálným životem, uvědomte si, že všechny krávy a události jsou pouze výplodem vaší bujné fantazie:))

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..