Instantní generace přichází

10. 3. 2010 | Blog | Žádné komentáře

Chtějí sex ve čtrnácti. Dálkové ovládání uměli používat ve dvou letech lépe než naše stále mladé babičky. Narodili se s mobilem v ruce. Jezdili jste cca před 8 lety na skateboardu? Tenkrát nebylo youtube ani podobný možnosti, jak se naučit nový triky. Museli jste jít ven, mezi lidi, koukat se, ptát, jezdit, trénovat a pilovat. Po dvou letech jste olíčkem skočili přes padesát centimetrů a byli jste za poloboha. Ale kickflip (= prostě o něco náročnější trik) jste ještě neuměli.

Nová mobilní a sociální generace taková není. Začne jezdit na skejtu, za dva měsíce umí kickflip. A olíčkem nedá ani 10 cm. Dneska existuje milión možností, jak se naučit něco nového. Trvá to o moc kratší dobu. Stihnete se toho naučit víc. A víc. Nová generace bude instantní.

Princip školy hrou má něco do sebe. Musíte-li se k nějaké vědomosti dopracovat, budete si ji lépe pamatovat a budete si jí taky vážit. Takhle to ale dneska nechodí. Ještě tak před dvěma, třema rokama sem si řikal, že nás (a to nejsem o tolik straší, i když neřeším otázku, na kolik se cejtim) tahle geniální generace převálcuje a my budeme dělat nějaké méně zajímavé povolání.

Nebude tomu tak. Nová generace je instatní. Stačí zalít a je ready. Ale neobsahuje nic, co by mělo společnýho s home-made vývarem vaší technologicky negramotné babičky, který je postaven na tradičních postupech a kvalitních, pečlivě vybíraných, surovinách.

Hovezi

Odebírejte newsletter

Sbírám zajímavé tipy na zefektivnění práce s digitálními nástroji, točím videa a píšu články.

Souhlas se zpracováním osobních údajů(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..