Dozvuky výstavy Technosensual a odkazy na Wearable technology

21. 9. 2012 | Nová média | Žádné komentáře

Pokud patříte mezi ty, kterým se líbil článek z vídeňské výstavy Technosensual, a zároveň vás baví propojování technologií a módy, určitě vás potěší pár odkazů, které jsem pro vás za těch pár měsíců nasbíral.

První z nich je blog Fashioning Technology. Jde o blog, který právě blikajícím tričkám a zvukyvyluzujícím mikinám věnuje. Na něm jsem poprvé narazil na projekt T-OS. V současnosti na blogu probíhá série rozhovorů s autory, kteří vystavovali na Technosensual. Určitě si jich pár přečtěte, proto v nich pěkně popisují jejich motivaci pro zavádění technologických prvků do módy.

Po Technosensual jsem začal trochu pátrat, jak trochu přispět a jak bych si třeba mohl vymyslet vlastní, i když určitě jednodušší projekt. Na Amazonu jsem narazil na knížku Fashioning Technology: A DIY Intro to Smart Crafting. To by mohlo být zajímavé místo, kde začít.

Kdo by nechtěl investovat dvacet dolarů do této knihy, která navíc není v elektronické podobě (připlatíte si za zaslání), může využít dvě další varianty. Knihu Open Softwear (.pdf), která vyšla pod licencí creative commons, tudíž je zdarma. Druhou variantou je pak kniha Arduino Wearables. Pokud si ji chcete přečíst a nechcete kupovat, hledejte.

Kde hledat další zdroje? Určitě můžete využít blog Openwear.com (podobnost názvu s knihou není náhodná) nebo blog Arduino.cc.

Já v současnosti přemýšlím, odkud se odpíchnout. Když jsem si před rokem zapisoval předměty na Stunome, Arduino jasná volba nebyla. Pokud bude letos předmět vypsán, půjdu do toho.

A pokud tohle čtete a říkáte si, že by bylo super něco takového vyzkoušet, napište mi a třeba něco vymyslíme.

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..