Hootsuite: 10 výhod pro správu sociálních médií

19. 5. 2010 | Internet a sociální média | 2 komentáře(ů)

Hootsuite je webová stránka, která změní váš náhled na sociální média. Hootsuite je webová aplikace, která vám umožní pracovat se sociálními médii efektivně. Hootsuite je návyková aplikace, která vás donutí napsat článek, aniž byste za něj dostali zaplaceno. Nikdy jsem ještě nepsal recenzi o softwaru, ani online aplikaci. Hootsuite je ale nástroj, o kterém byste minimálně měli uvažovat, chcete-li spravovat více než jeden účet na sociálních sítích.

1. Online aplikace

Hootsuite je online, máte ho tedy k dispozici z každého počítače. Dřív jsem používat Tweetdeck, ale pohybuji se minimálně mezi dvěma počítači, z nichž na jednom nemám práva k instalaci software. Hootsuite ale není jediný online nástroj, podobnou aplikací je třeba CoTweet.

2. Prostředí aplikace

CoTweet jsem zkoušel a ač má navíc oAuth autentifikaci, nevyhovovalo mi prostředí aplikace. Hootsuite máte pěkně rozdělený do záložek a sloupců. K sloupcům se váže i možnost vyhledávání v Twitteru: máte možnost ukládat si výsledky vyhledávání do sloupců, případně vytvořit sloupec pro monitoring klíčových slov a hashtagů v reálném čase. Menší nevýhodou je pomalejší načítání při přepínání listů, ale to mě neodradilo.

3. Správa více Twitter účtů

V Hootsuite můžete spravovat i více různých Twitter účtů. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem Hootsuite začal využívat já. Díky uspořádání prostředí se mezi množstvím updatů jednoduše zorientujete.

4. Správa více sociálních sítí najednou

Pokud jste znali předchozí dvě aplikace, mohlo vám přijít divné, proč mluvím o sociálních sítích a ne o jen Twitteru. I Hootsuite byl z počátku aplikací pouze pro Twitter, postupem času se ale přidávali další sociální sítě. Dnes je možné připojit i Facebook, Facebook stránku, LinkedIn, WordPress.com, foursquare, MySpace a Ping.fm. Díky integraci Ping.fm jsou vaše možnosti rozšířeny ještě o cca milion dalších.

5. Team work

Spravujete jeden účet ve více lidech? Hootsuite vám to zjednoduší. Díky posledním úpravám z předminulého týdne můžete i přiřazovat práci v rámci teamu. Zajistíte tak, že vám žádný tweet nebo odpověď neunikne.

6. Správa kontaktů a listů na Twitteru

Přínos pro vaše followers spočívá také v kvalitě vaší vlastní sítě – jste zdrojem dalších sociálních setkání. Pokud vaši followeři hledají relevantní informace, neměli byste jako „byznys účet“ sledovat každého na potkání. Správa followers má dvě menší mouchy. První z nich je opět rychlost (respektive pomalost). Druhá je pak menší přehlednost než u nástroje Refollow. Ten je sice taky pomalý, vše ale dohání snadnou orientací a praktickými filtry.

7. Automatizace a práce s příspěvky

Publikování příspěvků do všech sítí je možné odložit na později. Můžete tak zajistit pravidelnou, „nevlnovou“ (10 tweetů během 5 minut) distribuci sdělení. Pokud tak učiníte, můžete si nastavit, aby vás systém o publikaci informoval emailem.

Práce s příspěvky je rozšířena o možnost jednoduchého nahrání obrázků nebo souborů. Jakýkoliv příspěvek si pak můžete uložit jako koncept.

8. Statistiky

Hootsuite obsahuje přehledné statistiky pro vaše Twitter účty. Ve vámi definovaném období budete moci zobrazit počet prokliků na odkazy v tweetech, regionální statistiky a seznam top stránek, které odkazují na váš Twitter účet. Samozřejmostí jsou pak nejoblíbenější tweety a statistiky jednotlivých tweetů. Potřebujete-li statistiky reportovat dále, máte možnost exportu do excelovského csv.

9. Implementovaný zkracovač URL s tracking parametry

Vkládáte-li často odkazy do příspěvků, hodí se implementovaný zkracovač URL. Na výběr máte ze dvou: ow.ly a ht.ly. Na jejich existenci jsou závislé interní statistiky. Protože se snažím pravidelně vyhodnocovat zdroje návštěvnosti a návštěvníky na svém blogu, používám označovací parametry Google Analytics. S Hootsuitem můžete snadno přidávat  jakékoliv parametry pro sledování odkazů.

10. Aplikace pro iPhone a Android

Ujíždím na BlackBerry a nemám zkušenosti s iPhone, ani Android aplikací. Jejich existenci ale beru jako plus. Aplikace pro iPhone je k dispozici ve dvou verzích, placené ($2.99) a lite (zdarma).

Seznam všech dalších funkcí Hootsuite naleznete na oficiálních stránkách. S Hootsuite jsem dlouhodobě spokojený a zatím žádná aplikace mě nedonutila sejít z cesty. Podělte se s vašimi zkušenostmi s aplikacemi pro správu sociálních médií.

HootSuite - Social Media Dashboard

Odebírejte Workflow newsletter

Řídit a rozvíjet firmu a přitom zůstat v obraze je někdy nad lidské síly. A přesně to řeší Workflow.ooo newsletter.

2 Komentáře

  1. Saša Doktor

    Já jsem pořád k HootSuite trochu skeptický: http://www.internet-magazin.cz/2011/10/22/hootsuite-existuje-opravdu-5-duvodu-proc-ho-pouzivat/

    Odpovědět
  2. Tomáš Kořínek

    Oprav si bod 1, Tweetdeck už je taky on-line ;)

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..